10039

Romanlardan Renkli 23 Nisan Kutlaması

Romanlardan Renkli 23 Nisan Kutlaması Edirne’de Romanların yoğun olarak yaşadığı Cumhuriyet Ortaokulu’nda 23 Nisan Ulusal Egemenlik Bayramı renkli görüntülere sahne oldu. Bayram dolayısıyla etkinlik düzenleyen öğrenciler roman havası eşliğinde göbek atarak gönüllerince eğlendi. Öğrencilerin göbek atmalarına zaman zaman öğretmenler de katıldı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı kutlama etkinlikleri okulun anasınıfı öğrencileri tarafından Penguen dansı ve kurbağa isimli müzikli gösterileri ile başladı. Kutlamada 1’inci sınıftan 5’inci sınıfa kadar okuyan öğrenciler çeşitli etkinlikler sunarken etkinliklerinin sonunda gösteri grubu ile ritim grubunun hünerlerini sergiledi. Etkinliğin sonunda veliler ve öğretmenler öğrencileri dakikalarca ayakta alkışladı.

Okul Müdürü Selvi, etkinlikte yaptığı konuşmada, “Bugün, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılış tarihi olan 23 Nisan 1920 gününün, Büyük ÖnderGazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocuklara armağan edilişini kutluyoruz” dedi.

23 Nisan 1920 gününün, Cumhuriyet yolunda atılmış en büyük adım olduğunu ifade eden Selvi, “Devletimizin yönetim sisteminde bu tarihle başlayan büyük değişim, 29 Ekim 1923’te Cumhuriyetin ilanı ile sonuçlanarak, Türk milletinin ufku açılmıştır. Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, ilk meclisin açıldığı 23 Nisan 1920 gününü ulusumuza Çocuk Bayramı olarak armağan etmiş, bu yönüyle de dünya ölçeğinde eşsiz bir lider olduğunu bir kez daha göstermiştir” diye konuştu.

“Türk milleti, dün olduğu gibi bugün de Atatürk ilke ve devrimlerinden ayrılmayacak” diyen Okul Müdürü Burhan Selvi, “Cumhuriyetin temel niteliklerini en iyi şekilde koruyup, muhafaza edecektir. Millet olarak amacımız, akıl ve bilimin ışığında ilerleyerek, çağdaş bir toplum olarak sonsuza kadar var olabilmektir. Cumhuriyetimizin en önemli kuruluş felsefesi olan ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ sözünün anlam ve önemini çok iyi kavramış bir millet olarak, gelecek nesillerimize daha modern bir Türkiye bırakacağımızdan hiç şüphem yoktur. Ülkemize ve yarının büyükleri olacak çocuklarımıza en temel görevimiz budur. Tüm ulusumuzun ve çocuklarımızın bayramını en içten duygularımla kutluyor, bu vesileyle, bu günleri bizlere armağan eden Büyük Önderimiz Atatürk’ün aziz hatırası önünde saygı ile eğiliyorum” diyerek sözlerine son verdi.

24 okunma

Bir Cevap Yazın

 Sesli Chat, Sesli Sohbet, Seslichat Sitesi, Seslisohbet Odası, Sesli Siteler