10039

İztuzu Plajında Tahliye Başladı

İztuzu Plajında Tahliye Başladı Muğla Valiliği’nin aldığı karar doğrultusunda, İztuzu Plajı’nda işgalci olduğu iddia edilen Dalyan Çevre Turizm Ticaret Limidet Şirketi’nin (DALÇEV) kolluk kuvvetleri marifetiyle tahliye edilmeye başlandı.

İztuzu Plajında Tahliye Başladı

Ortaca ilçesi Dalyan Mahallesi’nde işletme hakkı Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nde (MSKÜ) olan İztuzu Plajı’nda, işgalci olduğu öne sürülen DALÇEV tahliyesi için Muğla Valiliği karar aldı.

‘Suçu önlemek, toplumsal olayların önüne geçmek’ ifadesinin bulunduğu karar, Muğla Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü yetkililerince, DALÇEV şirketi yetkililerine tebliğ edildi.

DALÇEV’in 1 numaralı büfedeki faaliyeti sonlandırılırken, plajdaki şezlong ve jeneratörler, üniversitenin plaj işlemesinde çalışan personel tarafından boşaltıldı. Yaklaşık 50 kişiden oluşan jandarma ve komando timleri çevrede önlemi aldı.

MSKÜ danışmanı Mehmet Ayhan, gazetecilere yapığı açıklamada, plajın valilik kararı ile boşaltıldığını söyledi.

İztuzu Plajı’nın, üniversiteye tahsisine ilişkin, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile üniversite arasında protokol olduğunu hatırlatan Ayhan, “Firma 1. İdare Mahkemesi’ne dava açtı. Mahkeme, 2015’e 739 sayılı karar ile yerin üniversiteye teslim edilmesi gerektiğini belirtti. Valiliğe müracaat ettik. Valilik hem kararın uygulanmasını, hem de 5442 sayılı Yasa gereği plajın boşaltılıp, Muğla Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne teslim edilmesine karar verdi. Onlar da bize teslim edecek.” dedi.

55 okunma

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

 Sesli Chat, Sesli Sohbet, Seslichat Sitesi, Seslisohbet Odası, Sesli Siteler